| serj1012 a întrebat:

Hi TPU, am o pisica din aceea cu parul foarte des si maaaaare, am gasit-o decurand abandonata, dar se vade ca a fost a cuiva. Nu stiu de ce este foarte retrasa, se izoleaza, nu prea mananca si nu bea apa dar cand o mangai si stau cu ia este foarte jucausa.

CE SE INTAMPLA!? Si nu imi raspundeti cu "cauta pe net ca gasesti", vreau raspuns de la cineva care se pricepe la pisici.

DAU FUNDA!]

Răspuns Câştigător
| Diamantsacru a răspuns:

Este normal sa fie retrasa daca o ai de peste o saptamana, o sa se acomodeze dar daca este de pana intr-o saptamana la tine atunci inseamna ca ii e dor de apropiatii lui/ei cu care a petrecut timp...
iti spun din baze sigure pentru ca aceeiai problema am avut-o si eu si dupa o saptamana si-a intrat in ritmul ei si a inceput sa stea sa o mangai. daca totusi are peste o saptamana si tot nu s-a acomodat inseamna ca mai vrea ceva.un patut pufosa sau chiar o jucarie(spre exemplu un ghem)
P.S.
daca chiar nu functioneaza gaeste-i un prieten de joaca
FUNDA?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acordai mai multa atentie si o sa se obisnuiasca cu tine, dar acum nu mananca si este retrasa deoarece nu te cunoaste

| Uza a răspuns:

Usor,usor o sa se abisnuiasca.
Acorda-i mult mai multa atentie.

| Krueger a răspuns:

Poate inca nu se simte la locul ei, poate inca mai duce lipsa celor care au avut grija de ea inainte...dar daruiestei afectiune si va fi bine! succes

| SuntMaleficMuhahahaha a răspuns:

Nu este obisnuita in mediul acesta! Daca a fost a cuiva..las`o sa se obisnuiasca in mediul actual. Tu unde te-ai simti mai bine..la tine acasa sau la un necunoscut?

| CoCoPitikA a răspuns:

Buna! seji, e normal ca pisica sa se poarte asa, fiindca se sperie, si nu este invatata cu mediul. Eu te sfatuesc sa te joci mult cu ia, sa ii dai mancare, sa o alinti sa o strigi (sa ii dai multa atenti) apoi ea se va comporta normal! Sper ca te-am ajutat Funda?:* happy

| Raducu1997andrei a răspuns:

Trebuie sa o faci sa manance in fine dai un ghem ceva sa se joace! Mie mi s-a intamplat acalasi lucru asa mi-am facut pisica mai mancacioasa! Si eu am gasit tot la fel nu mai ca a mea a fost gasita langa un gunoilaughing. Suces! Funda?

| Raducu1997andrei a răspuns:

Jocate cu ea fi bland si arata-i ca ai grija de ea! Asa ii vei castiga credibilitatea! Succes

| Ge0rgiana01 a răspuns:

Pai pisicuta e afectiva, cauta atentia ta oricarei pisici ii place sa fie mangaiata stai ma mult cu ea si o sa vezi ca n-o sa mai fie asa retrasahappy