Întrebare recomandată | Legion7X a întrebat:

Https://youtu.be/1EHdNoomd8E

Salut TPU
Am o întrebare pentru cei care dețin cățeluși/ câini și folosesc produsul BRAVECTO împotriva purecilor credeți că produsul este 100% sigur având în vedere videoul de mai sus care îmi provoacă mare nesiguranță pentru a fi folosit pentru câinele meu privind cazurile de moarte ale altor câini?

Atenție vreau răspunsurile doar a celor care au folosit acest produs deoarece reprezintă un risk foarte mare dacă se manifestă acest efect secundar iar produsul încă se află în magazinele Pet din România fiind același producător.

1 răspuns:
| Rocsid a răspuns:

E un produs foarte bun.Problema ii ca stapani nu iau produsul in functie de greutatea animalului si dau doza mult prea mare sau la interval mult prea scurt.Sunt printre cele mai bune de pe piata si pretul lor confirma asta.Am dat la sute de catei Bravetco vara asta si nu a venit nici unu cu vreo reactie adeversa.Inainte sa il dau am citit prospectul cap coada si l am invatat pe de rost la fiecare cutie de la catei mici pana la cei de talie mare ca sa nu fac vreo greseala.
Se da o pastila si nu 3 sau 4.Nu se face tratament cu bravetco ci se da o singura administrare.Cel mai bine e sa il cumperi dintr un cabinet.Cei din cabinete cumpara direct de la producator si nu pot fi contrafacute cum sunt cele din farmaciile veterinare sau petshop-uri.Nu fac reclama produsului. Poti opta si la un produs gen neostomosan pentru capuse si purici sau pipetele clasice.In functie de bugetul si prefeintele fiecarui proprietar se poate face un tratament personalizat.