| anonim_4396 a întrebat:

Imi dati va rog multe site-uri de unde as putea adopta animale. Imi doresc foarte mult un labrador, dar nu pot sa imi cumpar unul cu mai mult de 200 de lei si asa ieftini nu se prea gasesc, deci ma gandeam ca poate gasesc undeva... Nu aveti chiar voi sau nu cunoasteti pe cineva care sa aiba? (jud. Cluj)

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Uite aici: (nu stiu cat de actual e fiindca postarea de unde am luat era din 2011)
Adapostul Primariei Cluj-Napoca (str Bobalnei f.n)
Persoana de contact: Medic veterinar: Pop Cristian
Telefon: 0758/753992; 0264/415788
Email: ariel5918 [arond] yahoo com

Asta e bun:
http://www.adoptiicaini.ro/cat/cluj/

dar as vrea sa-ti zic ca nu cred ca vei gasi caini de rasa sa adopti, mai rar se intalneste sa ofere cineva caini de rasa....pt asta ar insemna sa stai in fiecare zi cu ochi pe site:)

succes!

| B343 a răspuns:

De obicei spre adoptie se dau pui bolnavi (fara sa stii) sad

| cainirasapura a răspuns (pentru B343):

Sunt oferiti spre adoptie caini adulti sterilizati(cea mai frecventa cauza la femele datorita piometrului iar la masculi cancerul de prostata s-au testicular)! Nici o canisa autorizata nu o sa ofere spre adoptie pui de rasa cu pedigree! La adaposturile de caini sunt oferiti pentru adoptie metisi care seamana mai mult s-au mai putin cu o anumita rasa (mult mai frumosi si cu o mai buna tipicitate decat corciturile vandute de samsari si inmultitori pe sute de euro)

| cainirasapura a răspuns:

Gasesti aici caini de rasa pura cu pedigree oferiti spre adoptie din diferite motive: http://www.achmb.com/donatii.html

| B343 a răspuns (pentru cainirasapura):

SI daca as gasi o persoana fizica ce vinde caini mai ieftini? Pot sa am incredere? Si cum pot sa aleg un pui care sa nu fie bolnav? Cum imi dau seama de acele boli?