| Ralucka_7047 a întrebat:

Imi doresc foarte mult un caine dar parintii mei spun ca eu nu sunt responsabila si peste 2 saptamani o sa ma plictisesc de el si nu avem nici spatiu si bla bla bla chatterbox Cum sa ii conving sa imi cumpere un caine?puppy dog eyes

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Foarte usor, aratandu-le ca ai rabdare. Dovedind ca accepti cu maturitate decizia lor le demonstrezi ca nu mai esti un copil care plange si face figuri daca nu i se face un moft, iar daca vei incepe sa-i ajuti cu ceva prin casa, in schimb le vei demonstra ca ai devenit responsabila. Dupa ce te porti asa cateva luni cred ca le poti reaminti de dorinta ta (de care uiti intre timp) si le argumentezi cu ce te-ai schimbat, le arati gesturile tale responsabile si rabdarea va arata ca nu e o schimbare de moment, asa ca-ti vor indeplini dorinta. Deci va trebui sa te adaptezi cerintelor, sa devii responsabila asa cum e bine sa fii toata viata. Succes!

| DianaLostInDreams a răspuns:

Eu mai intai iti dau un sfat, mai asteapta sa mai cresti putin, ca observ ca esti destul de mica, si atunci vei vedea daca vrei cu adevarat un caine si daca poti sa ai grija de el.Am facut si eu greseala asta si eram destul de mare, eram in clasa a 8-a, mi-am luat o pisica si peste cateva zile nu am mai avut cand sa am grija de ea, dar norocul meu a fost ca stapanii ei erau niste prieteni de familie si am putut sa dau inapoi pisica.

| CalipsoGirl a răspuns:

Sa stii ca nu e asa de usor sa ai un caine... Eu spun sa le propui sa imprumuti unul de la cineva, ceva de genu o saptamana de proba. O sa vada si ei daca o sa poti avea grija de el si tu o sa te decizi daca il mai vrei

| Ganduri albe a răspuns:

Dupa intrebarile tale inca mai esti un copil si dupa parerea mea parintii tai au mare dreptate...tongue Stiu ca nu-mi dai funda laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demonstreaza ca intr-adevar esti rensonsabila si explica-le ca o sa ai grija de el ca nu ai sa et plictisesti de el.

| Mihaitsa22 a răspuns:

Te sinucizi daca nu primesti catel...simplu:*asa ii vei convinge cu siguranta