| BlueSummer a întrebat:

Imi place foarte mult rasa Bichon Frise. Am vazut o gramada de oferte de vanzare si imagini, comentarii, insa sunt un pic nelamurita. De ce in unele poze are blana normala (adica asa cum o are un bichon) si in altele mai ales la competitii, si dupa baie umflata, ca in primele poze, alea mici, de pe acest site http://www.vandcatei.com/category/bichon-frise/
Mi-ati putea spune daca se poate "scapa" de aceasta blana, sau daca este nromal pentru bichon frise? Fundita.

Răspuns Câştigător
| laurika890 a răspuns:

Cred ca ei,, fac rost" de blana umflata atunci cand sunt aranjati(deseori de un stilist). Daca nu iti place blana mai lunga se poate taia si astfel e mai usor de intretinut.

1 răspuns:
| Anca a răspuns:

Pt ca, aspectul acestor caini trebuie sa fie cu roata aia de blana imprejurul capului. Asa trebuie sa arate acesti caini in competitii si asa trebuie sa se diferentieze de restul. Mie una nuºmi place...