| GeorgeR98 a întrebat:

Imi poate recomanda si mie cineva o rasa de caine jucausa si daca s-ar putea sa nu aibe par mare?

7 răspunsuri:
| angelBlack00 a răspuns:

Bealge, buldog, westie, shih-tzu, saint bernard, labrador, brac german, jack russel terrier

| NuMaContrazice a răspuns:

Labrador.

| Lou222 a răspuns:

Depinde de talie. toti cainii sunt jucausi.
talie mare : labrador
talie medie: beagle
talie mica : yorkshire ( nu ii cade parul)

| Miire a răspuns:

Eu am un pincher pitic si e extrem de jucau si nu-i cade parul fiindca e destul de scurt.Traieste 15 ani sau chiar mai mult, este numit si regele jucariilor, provine din Germania si inainte era folosit la vinatoarea de pasari sau animale mai mici.Concura la numeroase curse fiind castigator pentru agilitatea lui.Nu se impaca prea bine cu temperaturile scazute si este potrivit pentru copii.Se acomodeaza repede cu alte animale de companie.

| BellaVedeta a răspuns:

Chihuahua.
Cu placere! big grin

| mihaela_7115 a răspuns:

Labrador,Dog argentinian (mare) beagle (mediu) chihuahua (mic) happy

| Roxana888 a răspuns:

Fox Terrier sarmos, sunt foarte energici, si nu naparlesc, blana doar se trimeaza(se rupe cu o perie speciala) de 2 ori pe an.