| crysty45 a întrebat:

Imi poate spune careva de unde pot cumpara ceara sau parafina pentru facut lumanari? Dau funda...

6 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Parafina este monopol de stat mare atentie, un sfat inceraca la o biserica care aruca resturile de lumanari de la enoriasi care le aprind la mortii si vii
bafta

| eugem35 a răspuns:

Dac vrei sa faci lumanari pot topii alte lumanari vechi care nu le folosesti

| eugem35 a răspuns:

Inceraca sa te dai bine pe linga biserici si asa faci rost de resturile de lumanari, care le aprind enoriasii la morti si vii,
parafina este monopol de stat, si nu cred ca gasesti pe piata mai ales ca se foloseste si la alte chesti cum ar fi substantele explozive

| loserkidz111 a răspuns:

In bucuresti cred ca poti gasi la Art & Hobby Center (nu sunt sigura) si stiu sigur la Tg. Mures este un magazin in Centrul orasului. Ceara gasesti si la plafar, la magazinele naturiste sau uneori poti gasi in unele piete, sunt vanzatori care au polen de flori si miere naturala si uneori au si ceara sper sa te ajute happy

| Niculițã_Alex_1996 a răspuns:

Am +- 100 kg! Pentru contact 0771293189

| q1w2e3r4 a răspuns:

Am in jur la 100 kg de ceara topita fara nisip sau ate. pentru.contact 0763547632