| Danykmz a întrebat:

Îmi poate spune cineva din ce cauza câinele meu nu se simte bine și are o vomă de culoare portocalie?

8 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Du-te cât mai repede la veterinar

| Danykmz explică (pentru ReddY25):

A murit...prea târziu.

| ReddY25 a răspuns (pentru Danykmz):

So sorry sad

| untu a răspuns (pentru ReddY25):

Imi pare tare rau! Poti sa iei un alt caine mult mai frumos, mult mai bun si mai inteligent, mai jucaus!

| aizen0567 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze de exemplu: A mâncat ceva ce conține coloranți artificiali sau alimente naturale de culoare portocalie cum ar fi dovleacul,morcovul etc,Din cauza bilei și nivelului acidului clorhidric dacă voma se intampla de obicei dimineața acesta are stomcaul gol incearca sa i dai de mancare si nu-l mai hranii cu alimente sau preparate pe care noi le mâncăm,nu i priesc bine,hrănește l doar cu mâncare de căței de calitate, ar mai putea fi probleme gastrointestinale, Infecțiile, inflamațiile și blocajele din tractul gastrointestinal pot provoca voma si afecțiunile precum gastrita, pancreatita sau obstrucțiile intestinale ar putea fi de vină, poate și ingerarea unor obiecte străine cauza asta, dar tu știi ce a făcut acesta și ce a mâncat acesta dacă nu corespunde cu problemele bazate pe alimentația acestuia du-te cu el la veterinar

| Danykmz explică (pentru aizen0567):

Prea târziu...el a murit