| anonim_4396 a întrebat:

Imi ziceti va roggggggggg mult din toata inima cum sa scap de vreo 6-7 porumbei care vin la mine la pervaz? Eu le pun la turturele mancare si apar si ei, eu le arunc la vrabii paine si o mananca ei, arunc cu apa in ei ii gonesc, dar tot nu pleaca. Fac multa mizerie! Nu accept raspunsuri: nu mai pune mancare la pasari, otravestei, adu pisici ( nu-mi plac si sunt deja multe). Va roggggggggggg, ma exaspereaza!

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna BiancaMihaela,
Nu poti sa ii gonesti si nu exista solutii sa pui contra porumbeilor. Daca ai incerca sa folosesti sunete inalte care sperie pasarile atunci ai speria si vrabiutele.
Ma bucur sa vad ca tu te ingrijesti de bietele vrabiute care pe vremea asta inca isi cauta de mancare dar acelasi trai greu il duc si porumbeii care atunci cand vor avea pui trebuie sa manance si sa tina in cioc cat mai multa mancare sa duca la puiul lor.
Cred ca pe tine te deranjeaza mai mult mizeria care o fac porumbeii. Imi pare rau de asta dar chiar nu ai ce sa faci.
Pa, pa

4 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Pune mai multa mancare ca sa ajunga si la porumbei si la turturele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da iti dau funda mersi astept si alte raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi tuturor, sunteti tare buni fiindca mi-ati raspuns. Dar acesti porumbei ii tine cineva care sta la bloc fiindca ii vad mereu ca zboara in acelasi loc. Si porumbei gonesc celelalte pasarele.

| JuliaMihaela a răspuns:

Pai, du-te la un petshop si vezi poate au diverse solutii care gonesc porumbeii, funda?