| MonsterCookiesOo a întrebat:

In curand voi avea un caine Yorkshire Terrier si nu stiu ce nume sa ii pun vreau unul japonez de exemplu : Kodomo, Inu M-an gandit si la Sebastian si la Mozart da nu ma pot hotara pff ce greu e dati-mi idei dau fundita :3

Răspuns Câştigător
| LoveDee03 a răspuns:

Citeste asta, pe mine m-a ajutat foarte mult, sper sa te inspire, succes!
http://www.canise.ro/Cum-alegi-un-nume-pentru-cainele-tau/39/articol-11

2 răspunsuri:
| simina a răspuns:

Incearca un nume din tara lui de origine e mai amuzant.

| aalexa23 a răspuns:

Pe catelul meu l-am numit Sparky pentru ca il reprezinta foarte mult.Alege un nume care se potriveste acestei rase si strigal cateva zile(maxim 3)si daca itk raspunde cand il strigi inseamna ca iti place, sau daca nu ai inspiratie, lasa niste copii de vreo 7-8-9 ani sa aleaga numele ca vor alege un nume ..nush...cat mai frumos