| Ciocolataaaaaaaa a întrebat:

In sfarsit am pasteluri! Dar n-am idee ce sa desenez va rog imi dati si mie niste idei? Cel mai bun primeste funda si ceilalti folositor!winking multumesc.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

...ce zici de un apus de soare? ceva de genul asta :
http://www.game-reserve.com/images/wildlife/landscapes/acacia_sunset.jpg

3 răspunsuri:
| DeadAngel a răspuns:

Ai putea picta un colt din natura care de fapt sa fie un colt din sufletul tau redat prin amestecuri pasionale de culori,sau chiar culori crude din tub,ai putea folosi albastru ca sa redai seninatea, rosu ca sa redai iubirea, sau galben ca sa redai lumina toate legate prin armonia imaginatiei tale.asta inseamna arta :imaginatie dragoste pasiune :X sper ca ti-am fost de folos si ca te poti inspira din raspunsul meu

| Maariiaa97 a răspuns:

depinde cat de bine te pricepi si la ce te pricepi big grin
in cazul pastelurilor mie mi se pare ca se potrivesc biine imagini din natura... eventual cu o apa curgatoare ( sau chiar o cascada ) cu copaci de diferite noante de verde, sau o imagine cu o plaja cu mare si cu palmieri

| レクス a răspuns:

Poti sa desenezi "natura moarta":fructe; frumos aranjate.conturul cu un negru frumos, o sa arate superb! Si eu am facut asa ceva.