| RoooneyThePuf a întrebat:

Intre un doberman si bichon (alegerea asta trebuie s-o fac), ce ati alege?

15 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Daca esti fata ia-ti bichon, daca esti baiat doberman. Un baiat cu bichon sigur e gayhee hee, dar unul cu doberman pare mai sexy. O fata cu bichon e sensibila, delicata, iar o fata cu doberman e dura, si cu siguranta va tine baietii la distanta.winking

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Bichon :) eu iti spun ca am bichon si e scump rau :x:X:X :))
http://www.util21.ro/......0frise.jpg
http://aspieministry.files.wordpress.com/2009/10/doberman.jpg

mie mi se pare mai frumos bichonu' :) deci eu as alege bichounu'. daca ai nevoie de mai multe informatii trimite-mi un msj pe privat cu id tau.
nu conteaza care din rase o vei alege te pot ajuta cu detalii daca vrei
succes

| Alex_9605 a răspuns:

Bichon-ul e un caine de companie iar dobermanul cu care te poti distra (ce comparatie am facut) in fine difera din mai multe puncte de vedere cele doua rase.Vezi ce ti se potriveste mai bine.Sunt multe de spus, dobermanul mananca mai mult ca e mai mare evident, bichonul are blana deasa si atrage mult praf dupa el.

| Me_5216 a răspuns:

Bichon. preferatul meu... dar din punctul tau de vedere... nu stiu

| rockaholic a răspuns:

Doberman... Dar e rău faţă de un bichon.

| pepenerosu a răspuns:

Aii, e o diferenta de la cer la pamant intre cele 2 raselaughing eu personal as alege un bichon ca-i mai dragut si mai micutblushing, dobermanu ma sperie! dar dobermanu e pentru baieti mai mult, sau fete mai durethinking parerea meaabig grin! Dar mie imi plac aia cu limba albastra:X nu stiu ce rasa suntbig grin oricum.

| kidulinha a răspuns:

E o diferenta relativ mare intre cei 2 laughingEu as alege bichon ca sunt mai draguti, mai pufosi, mai micutitongue Depinde ce iti doresti :* adica daca vrei un caine mai mare laughing care sa te darame cand sare pe tine ia-ti doberman. Oricum si doberman-ii sunt draguti :X Indiferent de ce alegere faci, sa ai mare grija de el/ea. :X Pupici.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doberman lol

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Cu bichon nu ai ce face! Doberman!happy

| NDY a răspuns:

Eu mi-as lua doberman!

| superwoman a răspuns:

Doberman big grin bichonul e dragut, dar mie nu mi.ar place sa am unul

| FoRYoU a răspuns:

Sall daca esti fata as alege bichon sau daca stay la bloc. Daca esti baiat sau daca stay la curte as alece doberman ptc. cred ca stii ce face un doberman laughing

| DeeaDeea a răspuns:

Dobermanhappy pentru ca el poate sa te apere. bichonul nu. o prietena de`a mea are o corcitura caniche cu bichon. si doar latralaughing in schimb boxerul meu latra si e si mai fioros asahappy dobermanul e caine de paza si te aparatongue mai citeste pe net despre comportamentul fiecaruia si fa comparatiahappy

| DeeaDeea a răspuns:

Dobermanhappy pentru ca te aparatongue bichonul doar latratongue daca iti iei doberman pui vreo. 1-2 luni poti sa il dresezitongue si sa nu il lasi cu alti oameni decat cu cei din casa tatongue sa poti sa il ai mai raulaughing sa te aperetongue sau. faci ce vreitongue mai citeste pe net despre bichon si doberman si fa comparatiatongue