| Tzygy a întrebat:

Intrebare doar pentru cunoscatori: Hei, salooth, vreau sa-mi cumpar un rottweiler, am 15 ani, si sa-l tzin in apartament! ducandu-l la dresaj as reusi sa-l educ astfel incat sa nu fie impunator asupra noastra si sa asculte de toti membri familie, eu/taimiu/maimia, dar cel mai mult de mine?

1 răspuns:
| REDSQ a răspuns:

Di cate stiu, aceasta rasa are in sange ruatatea si agresivitatea, nu e recomandat sa-ti pierzi banii [pe dresaje. odata si odata o sa se razbune... nu stii cum si cand. La fel si in cazul pitbull-ului. Daca vrei neaparat rotweiller in apartament nu-l scoti din casa fara lesa si fara botnita, evident!