| lupadi05 a întrebat:

Intrebare pentru pescari. cat de multi tineti cont de solunar atunci cand mergeti la pescuit? Ati fost cumva cand indica zi proasta si a-ti prins? sau cand era zi foarte buna si nu a-ti prins?

3 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

De loc nu tin cont de solunar. Poate ca unii cred dar de exemplu daca astazi este o zi calduroasa, insorita cu apa limpede cum as putea sa nu ma duc doar pentru ca asa spune in solunar. Dupa parerea mea o partida de pescuit reusita depinde de locul ales, potentialul apei, echipament, tehnica, nada, momeala, experienta.

| Flav a răspuns:

Nu tin cont. Depinde si de loc, poate te duci intr-un canal si abia baga apa, intr-o revarsare, multi factori externi. Am prins zile proaste cand totul se anunta sa fie bine, am prins si invers.
p. s. - nu-s asa mare pescar, am fost de ''n''ori la peste si daca am prins vreo 2 e bine. Shhht.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, am o intrebare scurta ...la ce momeala se poate prinde pastrav la copca, ( zona de munte ) in luna ianuarie? Ms.