| butterfly12345 a întrebat:

Intrebare simpla! cat traieste cel mult un fluturas? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| kikidulcik a răspuns:

Pai sa stii ca si eu mi-am pus intrebarea asta. Am auzit intr-o melodie ca fluturii traiesc doar o zi pe pamant, dar dna de biologie mi-a spus ca ei pot traii maxim 3 saptamai. funda?

7 răspunsuri:
| S3bastiaNN a răspuns:

In jur de 1luna-1luna jum.

| butterfly12345 explică:

Un fluture poate trai intre 2 zile si 1 an.
Exista si specii extrem de longevive care rezista si 30 de ani dar in stadiul de pupa (Molia de Yucca - Yucca Moth).
In rest fluturii traiesc cel mult 2 sezoane in stadiu de adult, adica maxim un an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 zi?:d

| butterfly12345 explică:

Mda,cv mai multe detaliiiii

| Ramona000 a răspuns:

Fluturele | Insecte si arahnide

www.magicland.ro/index.php/Insecte-si-arahnide/fluturele.html

www.stiueu.ro › Animale
Cat traieste un fluture? - Acasa
traieste intre 2 zile si un an funda?

| ItachiUchiha a răspuns:

1 sau 2 zile. Funda.

| mimi2000mimi a răspuns:

Maxim:9 luni