| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat foarte rau cu cea mai buna prietena si nu ne-am mai vorbit 5 luni, in timpul asta ea si-a facut alta prietena buna, acum ne-am impacat dar ea a ramas cea mai buna prietena cu acea fata insa eu tot as vrea sa devenim iar cele mai bune prietene
Cum sa procedez?

7 răspunsuri:
| aspicz27 a răspuns:

E normal sa fi geloasa, dar gandeste-te ca atata timp cat si-a facut o alta prietena inseamna ca te-a uitat si nu te merita. Cel mai bine e sa fi inca prietena cu ea, dar sa-ti faci si alti prieteni, poate il gasesti pe cel mai bun.:-)

| darkfireforever a răspuns:

Este o situatie delicata, eu cred ca dupa ce ai rupt o prietenie nu va mai fi niciodata la fel.Ai putea sa ii ceri scuze (daca n-ai curaj face-to-face incearca prin intermediul retelelor de socializare)insa sansele sunt minime sa fiti din nou cele mai bune prietene.

P.s: Sa nu ii doresti raul celei mai bune prietene a ei actuala, nu ai da dovada de bunatate si nici de o dorinta de impacare.

| dhjd a răspuns:

Îmi pare rău dar oamenii ca aceia nu sunt prieteni adevarati

| Camyyyyy a răspuns:

Stiu cum e. Eu am avut astfel de prieteni. Nu cred ca veti mai deveni iar celel mai buna prietene si iti zic sincer nu are rost sa mai fi amica cu ea gaseste o noua prietena una care iti este prietena cu adevarat!

| KatherineBlackmall a răspuns:

Și eu am o prietenă cea mai bună care se întâmplă să fie cea mai bună prietenă cu două fete pe care eu nu le suport, dar asta nu ne împiedică să fim cele mai bune prietene, chiar dacă ne mai certăm. Deci asta nu trebuie să te oprescă. Mai ști poate deveniți cele mai bune prietene.

| Ralucaa69 a răspuns:

Poti sa-i spui ca ai vrea sa fiti din nou cele mai bune prietene si vezi ce iti raspunde. In funtie de raspunsul ei o sa-ti dai seama daca merita sa continuati prietenia sau nu.

| PrincessFlow01323 a răspuns:

Și eu am pățit același lucru...eu îți spun că dacă nu te mai baga în seama ca alta data, fa-ti niște prieteni adevărați care sa te merite. Dacă ea a ales sa fie prietena cu altcineva atunci nu poți sa intervii, atata timp când ea deja este intr-o prietenie buna cu aceea fata.