| MishuCuc a întrebat:

M-am tot gandit ce rasa de caine sa-mi iau,(pentru ca stau la apartament)m-am gandit la bichon (de fete, neee), huschy(is prea mari si vara mi se topesc in casa), golden r. si coker(lasa niste late prin casa da vai vai) si m-am gandit sa-mi iau boxer, e un caine pentru baieti, nu naparlesc foarte mult pentru ca au parul scurt si nu ieste un caine asa de mare. Ei ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| xXxLavy19xXx a răspuns:

Buna.
Nu vreau sa te critic dar eu cred ca golden r. sunt cei mai dragalasi catelusi.
pana la urma uh alegihappy

| AleD a răspuns:

Eu is fata da sincer imi plac boxerii.are un preiten la aprtament.desi sunt mari sa stii cas f prietenosi si jucausiwinking.is o alegere buna.da oricum cred ca asta o sa-ti iei si daca ceilalti o sati recomande bichonlaughing.eu de ex tias recomanda si bulldog. westy, beagle...hee hee

| melXmel a răspuns:

Si varumeo are boxer si e o scumpete de caine:X:X:X si eu tot boxer o sa imi iau sunt energiti,sunt dresati usor, foarte iubitori, ce e mai rau este ca sunt niste balosi laughing insa tot ii iubesc:X e cea mai buna alegere thumbs up

| Samarra a răspuns:

Cane Corso, Pitbull Great Dane, Ciobanesc German...te incanta?

| Bibuşca a răspuns:

Buna!

Pai, nu cred ca Boxerul e o alegere buna adica mie mi se par putin marisori cand sunt maturi. Dar asta e doar parerea mea.
Eu ti-as sugera mai bine sa-ti iei caini de talie mica de exemplu:
-Bichon
-Yorkshire Terrier
-Shih Tzu
-Pechinez
Ti-am enumerat cateva rase frumoase si potrivite.

Citeste despre fiecare rasa cate ceva si tu vei alege care e mai potrivit pentru tine!
Sa spunem ca daca ii periezi (pe catei) n-o sa le mai cada asa de mult par (periere zilnica).
Eu iti sugeram un Bichon pentru ca dupa mine daca ii faci toaletarea zilnica n-o sa le cada parul!

| BadLuckBryan a răspuns:

Cam naparleste.Eu am beagle si e tot asa cu parul mai scurt...tot naparleste, destul de mult o.o