| 1968 a întrebat:

Magarul se potcoveste?

Răspuns Câştigător
| deanda a răspuns:

Da. Orice cara sau strabate drumuri si are copite se potcoveste pentru ca altfel i-ar intra tot felul de prostii in copita.

10 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Nu, magarul nu se potcoveste decat catarul si calulhappy

| Sabwy a răspuns:

Da. cred. n-am rude la tara. n-am de unde sa stiu.:p

| Psihoyounger a răspuns:

Intreaba-l laughing laughing

Psihoyounger

| asko a răspuns:

Din cate stiu nu, calul se potcoveste pentru ca e folosit mult la tractiune, mers mult ceea ce implica adidasi buni; magarul nu prea are nevoie ca nu face munci de-astea, copitele sunt la fel ca al cabalinelor deci poate fi si incaltat -potcovit

| mony_5661 a răspuns:

Da. si magarii se potcovesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa punem un parlamentar sa ridice picioru si vedem si noi nu? rolling on the floor

| MisterSteeck a răspuns:

De obicei nu! Dar taranii mai spun "cand tsi-o potcovi unaaa!"Sper sa te ajute!

| nimeni_3927 a răspuns:

In nici un caz nu se potcovesc...numai caii se potcovesc ca sunt mult folositi la munca si au nevoie sa ii protejeze

Răspuns utilizator avertizat
| reinhardtlaura28 a răspuns:

Da. Orice care sau strabate drumuri si are copite se potcoveste pentru ca altfel i-ar intra tot felul de prostii in copita.