| aneisaod a întrebat:

Merita sa imi iau un porcusor de guineea? Cat de mare trebuie sa fie cusca(daca imi puteti specifica dimensiunea)Miroase tare? Este bland? Se ataseaza de persoane?
Pisica si caine nu pot sa-mi iau fiindca mama are o problema cu aceste animale si totusi am reusit cumva s-o conving in legatura cu porcusorul

1 răspuns:
| elenachiorean167 a răspuns:

Este putin de munca cu ei dar nu este greu. Inaltimea unul porcusor matur este de 27 cm, sunt erbivori, au personalitati diferite, trebuie spalati des dar cand este cald acest lucru ii poate racori doar ca trebuie acest lucru facut intr-un recipient nu prea adnc cu putina apa, trebuie sa il tii bine pentru ca s-ar putea zbate deoarece nu este iubitor de apa pe urma trebuie uscat bine si nu uita sa ii tai gherutele. te sfatuiesc doar din varfuri cu o unghiere dar daca ii tai mai mult s-ar putea sa il ranesti asa ca cel mai bine in acest caz daca reusesti sa il obti dul mai bine la veterinar. Sper ca am zis ceva care sa te ajute. happy