| suddent a întrebat:

Mi-am facut recent un blog si vreau sa imi spuneti ce credeti.Nu intentionez sa imi fac reclama.(pot si prin alte moduri:) )Dar TPU este cea mai buna cale de a afla parerile altora.

http://www.suddent.blogspot.com/

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

E misto...
Poze amuzante
Bravo la mai multe

7 răspunsuri:
| gloria a răspuns:

Da! este genul de blong antiplictisealahappy pe care-l il urmeresc deoarece au mereu postari interesante sua haioase! incearca sa te ''inspiri'' putin de la ei daca tot ai plecat cu ideea asta! povestea celor 3 fantome e tarebig grinlaughing spor la scris!

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Da.; x
Ii chiar misto.;))
Si mie imi place Povestea celor 3 fantomeee.;;)
Si eu am un blog, si chiar imi place mult sa scriu. :x
Nici eu nu vreau sa-i fac reclama, dar multi mi-au zis sa scriu in continuare ca am talent. 8->
http://ciocolata-cu-venin.blogspot.com/

| suddent explică:

Ma bucur ca v-a placut, voi posta aproape zilnic. Poate ati vazut la unele articole ca spuneam ca le-am primit prin email(mai am cateva zeci)

Pitica, de unde ai luat skinul ala roz?

| LauraSpataru a răspuns:

Sper ca nu ma vei injura, dar ai cerut pareri. Am blog de ceva timp, asa ca imi place sa critic, in speranta ca ne vom imbunatati cu totii stilul. Si eu am fost la randul meu criticata si a meritat. Asadar:
1. "Da-le si tu niste mancare la pestisorii mei. Apasa click" se va transforma in "Da-le si tu niste mancare pestisorilor mei. Da click" (sau "Hraneste-mi pestisorii cu un click" - varianta asta imi place mult mai mult)
2. Acorda mai multa atentie greselilor de scriere si de gramatica. Eu sunt o "grammar nazy" si daca intri pe blogul meu ai sa vezi ca lupt pentru romana corecta si curata. Mult mai precis, ma refer la spatii. Trebuie sa stii ca in uzantele limbii romane NU preceda (in general), semnele de punctuatie, dar le urmeaza.
3. Incearca sa scrii ceva personal, nu copiat sau scris de altii. Asta este ceea ce da valoare blogului tau si nu il face comun si neatractiv.
4. Iti place ceva de pe un site? Scrie unde l-ai gasit. Da sursa.
5. Ajusteaza ceea ce gasesti pe un site TIE, sa ti se potriveasca. Sa spuna prietenii "da, asta este ceva ce ar spune Gheorghita/Vasilica/Maria".
6. Posteaza doar daca ai o parere (sau daca poti argumenta de ce nu ai inca o parere). Mai precis, ma refer la articolul despre "Printul Persiei". Are urmatoarele probleme:
- ai scris acolo "Cred ca stiti ca a aparut acest super film. O sa va pun mai jos un video cu trailerul ca nici eu nu l-am vazut. Vroiam sa urc un videoclip cu el, dar se incarca foarte greu asa ca o sa va arat niste poze" (pune spatii dupa semnele de punctuatie) - bucatica asta nu imi spune nimic despre autorul blogului. Care e parerea ta? Puteai astepta sa vezi filmul si sa ne spui "a fost minunat! extraordinar! efecte speciale de nota 20, elefanti sarind pe franghie si... etc", dar tu doar ne informezi ca a aparut filmul asta, ceea ce stiam deja
- ne ameninti ca pui un trailer. Ai uitat sa-l pui.
- poze foaaarte mici. Daca nu pot sa le vad macar de dimensiune medie, m-ai pierdut ca cititor.

Cam atat deocamdata. Sper sa nu te superi, nu sunt rea.

| suddent explică:

Laura, multumesc foarte mult pentru sfaturi.Cat despre limba romana poate nu scrie eu foarte corect din punct de vedere gramatical, mai uit o virgula, un punct, dar nu scriu cu tz, sh, etc.Am avut trailerul oficial al filmului dar se incarca foarte greu si a trebuit sa il anulez. Pot sa iti vad blogul?

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Suddent, skinul l-am luat de la Aspect - Selectati un nou sablon - Sablonul al 2-lea din pen-pen-ultimul rand - Bifeaza '''Ms. Moto''. love struck

| Sabinaa a răspuns:

E super tare...perle din sport laughinglaughing:0