| ErrChan a întrebat:

Mi-am luat de curand un pestisor auriu.Dar nu stiu de unde sa-i iau de mancare? am fost la toate magazinele de animale si nu au!

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Cum nu ai gasit mancare de pesti in niciun magazin? Foarte ciudat. Du'te intr'un hipermarket acolo sigur trebuie sa gasesti, dar pana atunci sa'i si tu sa manance niste rame( daca gasesti), putina iarba, sau du'te la magazinul de unde l'ai cumparat si intreaba, nu are cum sa aiba acolo pestisori si sa nu aiba mancare pentru ei deoarece terbuie hraniti pe perioada cat stau in magazin.

| ErrChan explică (pentru KellyGreen):

Am fost acolo ieri si au zis ca nu mai au mancare pentru pesti

| ir3al a răspuns:

laughinginteresant, pana cauti tu un magazin de unde ii poti lua mancare, haide sa ne gandim putin. Oare ce mananca pestii laughing? Ii poti da niste rame, sau alge/iarba.Bine asta va fi temporar.Alta solutie:Cauta-l pe tipul sau magazinul de la care ai luat pestele si intreaba-l ce mananca :dSper ce te'am ajutat!

| anonima1010 a răspuns:

Nu prea cred sa nu fi gasit in pet shop dar poti sa incerci la magazinu de unde ai luat pestisori si poti sa te mai uiti si in marcheturi la raionu de mancare pentru animale

| pinkpanther2000 a răspuns:

Uite-te pe internet poate... big grin