| anonim_4396 a întrebat:

Mi-as dori o pisica da ai mei nu ma lasa pentru ca am prea multe animale (o chinchilla, caine pufos, pesti, iepuras, angora)dar asa de tare mi-as dori o pisicutsa albastru de rusia am incercat toate metodele dar sunt de neanduplecat... ce sa fac? Va rog ajutati-ma sunt atat de nerabdatoare...

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uneori este bine sa ascultam si de parinti, mai ales ca ai multe animale si ma intreb cine are grija de ele.
S-ar putea ca aceste animale sa-ti deranjeze parintii, gandeste-te si la ei nu numai la tine.

| Lorelai a răspuns:

Iti poti lua si o pisicuta daca iti doresti. Pana la urma ii vei convinge daca insisti. Insa trebuie sa fii sigura ca poti avea grija de toate animalele tale cum trebuie, fara sa chinui vreuna. Ele traiesc putin si trebuie sa le facem fericitehappysi sa le iubim.

| Anca a răspuns:

Eu cred ca ai mai mult decat suficiente animale de companie.

| DoDo a răspuns:

Renunta la un animaluut pentru altul renunta la pesti! si eu am avut doua mate o pereche de papagali am p; esti acum si am si caine ciobanesc romanesc mioritic

| adycara a răspuns:

Albastru de rusia zici.in niciun caz! am avut un motan british cu albastru de rusia si mi-a murit.am plans mult dupa el pentru ca m-am atasat ff. tare de el.nu te sfatuiesc.