| Angelo29 a întrebat:

Mi-as dori un caine.In principiu am oftat pentru un husky siberian, dar nu stiu daca e alegerea cea mai buna. Ce caine aveti sau ce caine mi-ati recomanda. RASPUNSUL CEL MAI BUN FUNDAwinking

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Eu cred ca toti cainii sunt unici prin caracteristicile lor.Si eu am un caine(un chow chow). Intr-adevar ti-as recomanda a mergi si pe la adaposturi sau sa-ti cumperi un caine de rasa daca doresti. Apropo un husky nu e potrivit pentru viata de apartament.Cum am mai spus orice caine e bun, deoarece toti sunt speciali!

8 răspunsuri:
| PuFaRiNaDoLshe a răspuns:

Eu am un bichonlaughing.Iti recomand un Golden Retriever care e un caine ff destept si familist, se ataseaza usor de stapan, e ff bun pentru cei care stau la apartament pentru ca nu creste exageat de mare si il poti dresa fffff usor si e bun pentru cei cu copii. Daca vrei un caine mai jucaus nu ti'as recomanda deloc husky deoarece el e mai.singuratic ca sa zic asa. Sper ca te'am ajutat!

| VaLyPuFy a răspuns:

Eu iti recomand:Affenpinscher Cainele maimuta
Airedale Terrier
Akita Inu
Amstaff American Stafforshire Bull Terrier, Stafforshire Terrier american
Azawakh Idi, Hanshee, Oska, Rawondu, Bareeru, Wulo, Tuareg Sloughi
B

Barbet Griffon d’arret a poil laineux, Caine de apa francez
Barzoi Wolfhound rusesc, Ogar rusesc, Borzoi,
Basenji Caine de Congo, Cainele african care nu latra, Terrior de Congo
Basset Artesien Normand
Basset Griffon Vendeen PBGV
Basset Hound
Basset roscat de Bretania Basset Faouve de Bretagne, Brittany basset cafeniu
Beagle
Bearded Collie Beardie, Highland Collie, Mountain Scotch collie
Beauceron Berger de Beauce
Bedlington Terrier
Bergamasco Cane da pastore Bergamasco
Bichon Bolognese
Bichon Frise Bichon de Tenerife, Bichon a poil frise
Bichon Havanez Bichon matasos de Havana
Bichon Maltese
Bloodhound Chien de Saint Hubert
Bobtail Old english sheepdog
Boerboel Boerboel african, Mastiff african, South African Boerboel South African, Mastiff
Border Collie
Border Terrier Coquetdale Terrier
Bouvier des Flandres Caine ciobanesc de Flandra, Vlaamse Koehond
Boxer
Brac italian Pointer italian, Bracc Italiano
Briard Chien berger de Brie
Buhund norvegian Norsk buhund
Bull Terrier
BullMastiff
Bulldog american
Bulldog englez
Bulldog francez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am caucazian...se face cat ursu si cand e cu stapanu e foarte cuminte!
se merita!winking

| ghiolbitza a răspuns:

Eu iti recomand un Schnauzer urias. E foarte ascultator si usor de dresat. O adevarata bestie daca simte amenintare la adresa stapanului. Sociabil cu copiii, e o rasa prietenoasa cu oamenii dar care nu accpeta pe oricine in teritoriul sau. Alta recomandare ar fi Mastiff Tibetan (poza mea). E genial cainele asta, nu numai ca se face gigant daca e ingrijit bine, dar se ataseaza mult de stapanul sau.

| ionlarisa a răspuns:

Eu iti recomand sa dai o fuga pe la adaposturile de animale si vei gasi acolo caini care au nevoie de stapan chiar daca nu sunt de rasa!

| Angelo29 explică:

Problema e ca stau la apartamentwinking

| Angelo29 explică:

Problema e ca stau la apartament

| oana008 a răspuns:

Eu am ciobanesc de berna si este super, il ador dar poti sa iei si ciobanesc german.