| BuGsstormbunny a întrebat:

Mistretii sunt animale nocturne corect? Isi cauta hrana iarna, etc pe timpul noptii?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Isi cauta hrana si vara, nu numai iarna. Nu cred ca vara tin post sau ceva.

| BuGsstormbunny explică (pentru ardnaxur1961):

Frumos mișto, dar eu intrebam daca iarna isi cauta hrana noaptea, dar in fine, mai bine raspundem si noi aiurea.

| Dismally a răspuns:

Semi-nocturni, eu am dat nas in nas cu un mistret ziua, pe la ora 14 happy

| Bizon95 a răspuns:

Aham
ii dau una in coa... bijuteriili de familie a lu' google:
https://www.google.com/search?q=mistret
si imi da, repidi, REPIDI, de frica, un raspuns EVIDENT:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Mistre%C8%9B
"Mistrețul (denumire științifică Sus scrofa) este un mamifer sălbatic omnivor, în general nocturn"

| Felys a răspuns:

Sunt cam mancaciosi de fel, isi cauta hrana mai tot timpul.Mananca dorm, mananca dorm, ca si porcul din cotet

| Osneros a răspuns:

Isi cauta hrana pe timpul noptii si primavara, si vara, si toamna, nu doar iarna.

| GicaGigekGica a răspuns:

De obicei noapte isi cauta hrana dar ii mai poti vedea si ziua.