| B3B3MIKg a întrebat:

Neata TPU voi iubiti animalele?

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Animalele sunt mai bune ca oamenii. Acum vorbesc in special despre caine. Cainele nu te lasa la greu, dar un om te va dezamagi si nu intotdeauna va fi langa tine...

10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Salutare!
Da, la fel cum îmi iubesc familia, prietenii, rudele şi cunoştinţele, la fel de mult iubesc şi animalele.
Nu suport oamenii care le chinuie sau le consideră inferioare. Doar pentru că nu au acelaşi limbaj nu înseamnă că nu comunică. Să nu uităm că şi ele sunt nişte sufleţele nevinovate creeate de Dumnezeu lăsate pe Pământ pentru a ne face viaţa mai frumoasă, pentru a ne da un strop de fericire şi uneori poate un strop de iubire. Animalele simt când li se oferă afecţiune, ignoranţă, recunoştinţă la fel ca şi oamenii. Cine spune că animalele nu sunt inteligente, greşeşte. Acestea sunt chiar mai inteligente decât unele persoane care nu pot fi numite fiinţe umane.
Pa-pa.

| DDCC a răspuns:

Salut!
Da, îmi plac câinii şi pisicile mai mult.
hee hee
De regulă persoanele care trăiesc singure au un prieten de companie (animal) şi îl iubesc mult.
Pe unele le poţi considera cele mai bune prietene fiindcă nu te trădează, nu îţi reproşează nimic dacă cei din jur o fac, pe scurt nu vorbesc şi ascultă de stăpân.
Dar tu?

| AleexNC a răspuns:

Dap. Acum na. nu toate thinking
dar da. big grin

| asasunteucesafaci a răspuns:

Da...mai ales cainii!

| AnnMirele a răspuns:

Extrem de multÎmi plac toate, de aceea vreau să mă ac zoolog-veterinar şi detecriv de animale, ca Ace Venturabig grin

| PalaghiaElenaGeorgiana a răspuns:

Depinde in ce fel sa le iubesti...

| dallasaf a răspuns:

Da.Ii iubim.happy

| asuldinmaneca a răspuns:

Desigur. un animal poate fi cel mai bun prieten al unui om happy

| stirbumariabeatricenoua a răspuns:

Buna dimineata, da iubesc cateva animale, dar nu pe toate