| Deea_1737 a întrebat:

Numele meu e andreea si am 10 ani si as vea sa imi cumpar un animal de casa dar nu stiu ce animal si ce rasa? eu am ochi caprui si imi plac mult catei pufosi! as vrea un catel care sa fie dragalas si sa ma faca sa ma simt bine cand ma uit la el!

Răspuns Câştigător
| BoomBoomToxic a răspuns:

Yorkshire Terrier Toy
Bichon
mai este si cocker-ul spaniol.si cam atat stiuwinking baftaa

8 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

I-ati un bishon e micut si cret si daca il ingrijesti este si pufos

| Deea_1737 explică:

Mersi pentru raspunsuri mai astept sa vad daca mai zice cineva vreun raspuns iar atunci voi declara raspunsul castigator!

| KiryuZero a răspuns:

Ia-ti un huskyhappy

| Giovanna a răspuns:

Da tot nu inteleg ce legatura are culoarea ochilor tai cu animalul de companie, ma poti lamuri? laughing iti iei ce iti place tie, tu stii ce preferi, cat esti dispusa sa cheltui cu el, sunt lucruri pe care trebuie sa le iei in calcul, cu un catel e f mult de lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Andreea, eu îţi recomand un teckel (şoricar). Există cu păr lins, cu păr sârmos (pufos cum vrei tu) şi cu păr lung. Aceşti căţei sunt drăgăstoşi, foarte credincioşi, veseli, nu poţi fi supărat sau trist lângă ei. Sunt foarte curaţi, mănâncă puţin, nu au nevoie de multe îngrijiri. Doar să ai grijă să nu îl laşi pe căţelul tău să se urce pe mobile, nu prea e bine să sară, are sira spinării lungă şi sensibilă. Îi faci un culcuş pe jos, cu o salteluţă şi o păturică într- un colţ ferit de curent.
Dacă vrei să-l vezi pe căţelul meu teckel, intră pe http://lecturirecenzate.ro/ la reteta Ciuperci umplute. Fără legătură cu reţeta, aşa s-a nimerit!

| Evangeline a răspuns:

N-am înţeles legătura dintre ochii tăi căprui cu animalul de casă... dar nu contează.
Dacă locuieşti la curte sunt multe variante : husky, lup, ciobănesc [caucazian, corb, românesc, mioritic] etc, iar dacă locuieşti la bloc : teckel, chihuahua, pekinez, shih tzu, bichon... etc.

| Deea_1737 explică:

Am zis ca am ochi caprui in caz ca stiti vreun catel care sa se potriveasca cu ochi mei!

| xAlvin a răspuns:

Uita-te pe google la cateti si ia-ti ceea ce iti place