| Spoonch a întrebat:

O doamne am de 2 luni aproape 3 un perus verde foarte frumos nu am ce zice. l-am gasit intr-o zi pe prispa casei si l-am prins de atunci il am. la inceput era invatat(cred ca e fostul stapin) statea pe umar, deget la toti membrii familiei. dar o vreme nu m-am prea preocupat cu el. ii faceam doar curat si ii dadeam apa, mincare.Am inceput sa vreau sa il dresez. adica macar pe deget si umar sa stea(dar sa il invat sa vorbeasca as fi cea mai fericita)e mascul si am itit ca sa ii bag degetul in colivie incet si sa il tin acolo.Am facut-o si pe asta toata ziua am tinut degetul in colivie si nimic. mai mult ma ciupeste de imi vine sa urlu sa ma auda si China. dar uneori cind uitam sa ii dau apa sau alea alea cind avem vreun pahar in mina venea pe degetul meu fara nici o problema. astazi am inceput sa ii ating coada. asa ca el sa nu vrea dar ce sa fac am nevoie urgenta de ajutor. nu stiu citi ani are sau cite luni dar e mascul nu pot sa il invat si gata ma ciupeste foarte tare.Va rog frumos sa ma ajutati, va ofer FUNDA broken heart(

1 răspuns:
| MisFit20 a răspuns:

Incearca sa faci exercitii simple cu el, probabil are doar o pasa proasta si numai are antrenament, incearca sa-l motivezi cu semintele lui preferate.