| mihaela_7115 a întrebat:

O pisic daca din intamplare a omorat o soparla (mica) si o mananca poate sa moara?

Răspuns Câştigător
| AdrianIonut100 a răspuns:

Depinde de marimea soparlei. Daca era mai mica, atunci o va digerawhew!. Daca era mai mare poate muri.worried
Dar stai linistita nu se va intampla asta.winking

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Doar daca soparla era otravita. Chiar daca manca animale veninoase, o pisica nu pateste nimic, pentru ca veninul este periculos cand intra intr-un tesut, nu cand intra in stomac - in stomac este digerat ca orice alta materie organica.

| andrei1237 a răspuns:

Pisica moare doar daca soparla era veninoasa.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu, nici vorba de asa ceva! nu i se va intampla nimic!

| karsivan a răspuns:

Nu pateste nimic, daca nu ii prieste trage doar o voma si gata.

| shippuden a răspuns:

Da moare....ca e veninoasa soparla

| MrAnonymus a răspuns:

Nici vorba, poate muri doar de la o soparla veninoasa dar cam rar asa ceva in Romania, stomacul lor este in asa fel construit pentru a digera lucruri ca soparla, deci stai linistitawinking

| addi90 a răspuns:

Ia uite:
http://www.youtube.com/watch?v=eRbAJFHgaZE
sigur va muri =))

| SapperGM a răspuns:

Nica nu se intampla! NUMAI DACA SOPARLA era veninoasa...in rest nu se intampla nimic

| vl4di a răspuns:

Nu.Am un motan la tara care mananca mereu soparle.