| IchHabeKeineName a întrebat:

O vecina, are un labrador mascul, si de curand la dat la imperecheat, i-a nascut femela 12 pui, dar au mai ramas 8sad au murit saracutii. Azi am mers si mi-a spus ca imi poate da si mie un puiut, numai ca au doar 3 saptamani, sa zicem, pana la Craciun il voi aveabig grin, dar cat costa(aproximativ) un consult la medicul veterinar? Si sa ii faca toate vaccinurile si deparazitarile. Imi spuneti si mie? Si a doua intrebare, ce mananca acesti catelusi cat sunt pui?
Ms, funda!

Răspuns Câştigător
| LePoneyBlanc a răspuns:

Tratamentele sunt costisitoare la inceput, dar pe parcurs ce creste trebuie sa il vaccinezi mai rar (daca nu se imbolnaveste - speram ca nu). Puiutii mananca mancare de... puiuti. Gasesti in magazine (recomand varsat ca e mai ieftin si saci cand creste) mancare speciala. De asemenea, ai putea sa l inveti si cu mancare de oameni (dar sa nu i dai niciodata oase de gaina/pui ca sunt casante si il ranesc). Nu uita sa i oferi multa dragoste, atentie si sa te joci cu el big grin

2 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Ia la tine 100 sau 200 Lei happy

| LittleWolfLover a răspuns:

Din cate stiu eu, in tara mea natala, Romania, in orasul Aiud exista o clinica vaterinara unde faca consulturi si analize la toate la numai 50 lei! Si un vaccin pentru catei costa 25 lei!