| Bella_3622 a întrebat:

Oare mai exista prieteni adevaratii?

21 răspunsuri:
| lilstar a răspuns:

FOARTE RARhappy sau chiar deloc... o minune nu tine mult timphappy

| sallysirop a răspuns:

Da, exista, dar foarte putini. trebuie sa stii sa ii gasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista prieteni adevarati

| DoDo a răspuns:

Foarte putini cum toti umbla dupa bani si vor sa te insele sa te foloseasca nu poti avea incredere decat in neamuri

| alex88 a răspuns:

Singurii prieteni adevarati pe care ii poti avea, si deja ii ai de cand te-ai nascut si pana in ziua de azi, sunt parintii tai, parintii pot fi si parinti, si prieteni, ai grija de ei, asa cum si eu au avut grija de tine.

| Romancutza a răspuns:

Multi vor sa aiba prieteni adevarati dar niciunul sa fie.

| Sked a răspuns:

Din proprie experienta pot spune ca nu exista
si faza cu trebuie sa stii sa i cauti e o treaba tampita
aratami tu un om care STIE sa i caute sau sa i gaseasa whatever
asta e doar parerea mea

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca exista, de ce te indoiesti?
Este adevarat ca sunt o rara avis, dar cu atat mai pretiosi, depinde cum ii alegi.
Stii vorba: prietenii ii alegi, rudele le da Dumnezeu.
O zi buna!

| madia a răspuns:

Da, cel putin asa vreau sa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista, dar trebuie sa stii unde sa i gasesty,. prietenii mei se tyrezesc si noaptea unul pentru altul(adica si eu). dar am avut o prietenea, o consideram cea mai buna prietena dar acum o urasck. mi-a sarutat iubitul, ma mintit de zici de ori, ma injurat pe la spate etc.era o ipocrita, iar acum eu si gasca ema suntem dusmanii grupuluiei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate

| Aviiana a răspuns:

Poate

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Da foarte rar, chiar pe cale de disparitie eu chiar sunt.Nu am spus niciodata secretele prietenilor unor alti prieteni si m-am rugat dar nu le-am zis. Eu chiar inclin sa cred ca mai exista cativa!

Răspuns utilizator avertizat
| madalina97_7115 a răspuns:

In ziua de azi nu prea.si daca da trebuie sa ai grija pe cine alegi.

| Kitty a răspuns:

Nu, eu nu cred asta.

| Skeletonized a răspuns:

Bineinteles! Trebuie doar cautati cu multa rabdare happy

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, au disparut odata cu epoca de gheata. PA

| laracroft a răspuns:

In ziua de azi nimeni nu se mai gandeste la cel de langa el, cu totii ne zbatem pentru a avea o viata cat de cat decenta.Majoritatea traiesc din furt, furand deasemeni si oamenii.
Dupa parerea mea nu mai exista persoane in care sa te increzi, singurele fiind cele din familia ta care iti vor fi aproape fara indoiala.
Fiecare persoana, nu foarte apropiata din jurul tau are propria sa masca. Ce se afla in spatele acesteia este imposibil de descoperit:cu siguranta nimeni nu ti se va deschide spunandu-ti tot ce are pe suflet!
Pofta nemarginita a altora de faima si bani sunt un obstacol in viata fiecarui om obisnuit.
Fiecare este pe drumul sau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
parerea mea este ca voi vorbiti despre prietenie ca de un caz de ajutor, SAU ca despre o afacere finaciara,
prietenia se testeaza e sigur, dar ce tot vorbiti la acest subiect nu are nimic de a face cu adevarata prietenie
prietenia se bazeaza pe domenii de interes comune, pe hobby-uri comune, poti avea un prieten care locuieste la 2000 de km departare, care nu poate sa-ti sara in ajutor la 2 noaptea, asta nu inseamna ca nu ti-e prieten;
la ora 2 noaptea poti chema Politia, Salvarea, parintii, vecinii

| aaaaaaa1 a răspuns:

Mai exista dar ff putini