| TpuNoName123 a întrebat:

Până la ce vârstă se joaca, câinii?

Răspuns Câştigător
| ionutk9 a răspuns:

Hmm ce intrebare, cainii nu inceteaza niciodata sa se joace trebuie doar sa ii provocihappy

6 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Toata viata,nu depinde neaparat de rasa,nu am vazut in viata mea o rasa de caine care sa nu se joace,chiar si la personalitate,oricat ar fi cainele de dur tot ar vrea sa se joace macar un minut,daca nu are chef,asta e altceva, depinde si de sanatatea cainelui, succes!

| Kanghu a răspuns:

Depinde de rasa si de personalitate. De obicei se joaca ce mai mult cand sunt mici. Apoi, dupa ce mai cresc, incerc sa fie ageri si sa il multumeasca pe stapan. Dupa ce imbatranesc, devin mai "intelepti".

Răspuns utilizator avertizat
| xAndraax a răspuns:

Un caine nu depinde de o varsta pentru a se juca. Depinde de rasa sau de cat de sanatosi sunt caini. De obicei cand sunt mici, toti se joaca ca si oamenii de asemenea dar anumite rase de caini, cand cresc mari tot ce fac este sa manance si sa leneveasca. De aceea multi ajung sa se ingrase datorita lipsei miscarii. ( de aici e si bine sa il plimbam zilnic 1 -2 ore pe zi ). Depinde de sanatate am zis, ei bine da, acestea au anumite dureri de burta, de dinti si nu le arde de joaca ci doar sa stea linsititi. Si la urma sunt rasele de caini foarte jucause dar care necesita mult timp si afectiune. Altfel va gasi el singur cu ce sa se joaca si nu cred ca vrei canapeaura roasa sau sunete de sticla prin curte.

| AlinaG a răspuns:

Cainele este un "pui de lup" care nu se maturizeaza niciodata :p In timp ce stamosii lui, lupii, se maturizeaza pentru a indeplinii sarcini precum vanatul, adaptarea la o viata nomada, stabilirea unei ordini sociale, cainele desi matur din punct de vedere fizic, nu se maturizeaza niciodata din cauza ca omul ii ofera tot confortul necesar suprevietuirii.

| brigifolk a răspuns:

Deci cateii is super tari se joaca tooaaaaaata viata lor trebuie doar sa ii provoci se tavalesc rod minci se invart in cercuri fi linistit nu o sa inceteze din joaca bineinteles daca te joci cu eibig grin