| IustinaMelisa a întrebat:

Papagalul asta e fata sau baiat? https://www.facebook.com/....../photo.php

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu merge linkul, daca e vorba de peruși, masculii au mov sau albastru la nări si femelele au maro sau roz sau crem.

| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Am vazut ca inainte de asta ai mai postat o intrebare legata de perusi, deci cred ca la ei te referi.Este foarte simplu:
Atunci cand sunt mici, este mai greu sa iti dai seama.La baieti culoarea narilor este un bleu, iar la fete este un roz pal..Chestia e ca si fetele pot avea narile bleu cand sunt mici.Asa am patit eu.Mi-am luat un parus baiat si ghici ce? E fata laughing
Cand sunt maturi, masculii au un albastru intens, foarte frumos, iar femelele un maroniu inchis.
O zi frumoasa!