| Chøço a întrebat:

Parul de pisica este periculos? Mama asa imi spune.

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Parul de pisica este foarte periculos pentru oameni in special pentru copii pentru ca atunci cand o pupa o mangaie si apoi fac altceva (depinde) parul pisicii le intra in nas sau in gura si ajunge la inima si te inteapa la fel ca un ac si poti muri.

Sau un alt caz ar fi sa ti-se duca la plamani sau rinichi si intr-un final sa mori. Pisicile sunt foarte periculoase datorita acestu-i fapt.Te sfatuiesc sa ai grija! Pa-pa. Funda?

13 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Dan Voicu, presedintele Asociatiei Felina Romana, a explicat ca pericolul de a inhala par este foarte mic pentru ca el se simte pe varful limbii, iar tot ce se spune despre "inghitirea" acestor fire este exagerat. Chistul hedatic nu poate fi provocat decat daca pisica(ori pisicile respective) nu au fost deparazitate corespunzator, si mai ales impotriva viermilor intestinali.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
parerile sunt impartite.
http://www.click.ro/......55614.html
http://www.eva.ro/......-6086.html
O zi frumoasa sa ai:)

| pwp a răspuns:

Da,mai ales daca il inghiti!

| viotedy a răspuns:

Da,este.

| deeadeea111 a răspuns:

Daca ilm inhalezi poate fi periculos

| WhiteLore a răspuns:

Da este da daca te speli pe maini si maturi sau nu lasi pisica in bucatrie unde manci nu are nimic

| PouBlueGirl12 a răspuns:

Depinde, daca il inghiti poti sa si mori! Eu am cunoscut pe cineva ce avea un prieten ce a murit de la el, dar totusi am o clolega care de mica sta pe langa pisicute si e chiar mult mai relaxata!

| PouBlueGirl12 a răspuns:

Funda?

| Geoosh98mtfc a răspuns:

Da este ....deoarece poate contine un parazit numit toxoplasma cati care prin mainile murdare il putem intradoce in organismul nostru
* Acesta se dezvolta si patrunde in sange fixanduse :
-la nivel ocular- ducand la orbire
-la nivel cerebral -ducand chiar la moarte

| BloodyHuman a răspuns:

Este foarte periculos! Parul de pisica rezista pana la 5 ani pe pereti, iar daca este inhalat se aseaza pe ficat sau plamani si te imbolnavesti! Asa ca nu te mai juca cu pisica!

| universa a răspuns:

Da este. Poti sa faci chisturi.

| AntoniaMeme a răspuns:

Este periculos doar daca il inghiti... Funda te rog! :*

| SlEpPyJoaca a răspuns:

Poate daca il inghiti il tragi pe nas etc. daca sta pe mancare dar daca il vezi pe jos nu are nimic.