| thedistroyer a întrebat:

Pentru cei care aveti chitari... ce firma sunt? si ce firma vi se pare buna? chitara mea e hohnerbig grinfundabig grin

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

Eu am o chitara veche dar buna(are peste 45de ani). E Reghin.Singurul lucru nou la ea sunt corzile care au trebuit schimbate. Si chitara ta e buna.De ce n'ar fi? Orice chitara poate fi buna atata timp cat stii sa canti la ea. Mai mult profesionistii stau sa le deosebeasca si vor o anumita firma. Sper ca te'am ajutathappy.

7 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Multumesc mult pentru aprecierehappy.

| thedistroyer explică:

Daca chitarile voastre sunt din anii 70-80 sunt reghin ca pe atunci numai din alea erau si oricum am si eu niste chitarii mai vezhi si toate sunt bune atata timp cat stii sa canti...

| thedistroyer explică:

Da si fender au chitari bune si a mea e acustica dar mi-as dori una electro acustica...

| Akka a răspuns:

Eu am o chitara electroacustica Ibanez pe care pur si simplu o ador ...si pentru a doua intrebare, nu stiu ce sa spun, cea mai buna firma thinking normal ca Ibanez ( doarece am si eu, si am vorbit cu profesionisti care au la fel) dar si Fender este tot asa o firma f buna de chitare...

| Akka a răspuns:

Cum ti-am zis, am una electroacustica de la Ibanez mai exact :http://www.esound.ro/Ibanez-V72ECE-Chitara-electro-acustica,p-843.html
am gasit si fender ( le-am incercat in magazin pe amandoua) dar mi-a placut mai mult ibanezul ...http://www.esound.ro/Fender-CD-60CE-Chitara-electro-acustica,p-4402.html :D sunt marfa amandoua, cat despre pret pot spune ca nu este foarte mare :)...dar normal ca poti incerca si alt ceva mai bun :))

| Lamaie_4904 a răspuns:

Am avut o chitara veche si eu. din `74 laughing nu mai stiu ce model. dar i s`a rupt grifu deoarece corzile erau prea stranse.acum am un reghin, mi se pare foarte buna.si la fel ca si Bunny am corzi noi.mai durelaughing

| BabyStereo a răspuns:

Am ochitara buna. e Hora