| randy24 a întrebat:

Pentru Melania Medeleanu:
de unde vine dorinta de a lucra in televiziune si care au fost pasii care te-au dus in echipa RealitateaTV? Care de fapt, este povestea succesului tau?

Ce sfaturi le-ai da tinerilor interesati de o criera in jurnalism (radio si/sau televiziune)? Multumesc.

Răspuns Câştigător
melaniamedeleanu
| melaniamedeleanu a răspuns:

Mi-e foarte greu sa raspund ori de cate ori mi se cer sfaturi legate de cariera. Si asta pentru ca eu nu sunt deloc un exemplu de urmat. Un jurnalist ar trebui in primul rand sa iasa pe teren, sa inteleaga lumea despre care vorbeste si abia apoi sa ajunga in studioul de stiri. Eu am fost legata de scaun de la bun inceput. Ceea ce mi-a facut viata grea ani de zile. A fost nevoie de mult mai multa munca si, in cele din urma, de un sef destept care sa ma expedieze in strada ca reporter ca sa ajung sa fiu convingatoare ( sper ca-mi iese acum! happy )
N-am vrut mereu sa fac stiri. De fapt, pe vremea cand eram la Antena 1 si am fost pusa sa dau o proba pentru stiri am facut tot ce mi-a stat in putinta sa nu iau proba. Si am si reusitlaughing ( am o scuza, aveam 18 ani) Au mai trecut vreo 5 ani pana le-am prins gustul. Spun mereu ca am trecut la stiri atunci cand am iesit din copilarie.Atunci cand am inceput sa ma intreb ce se intampla in jurul meu. Si-am cautat raspunsul in carti, la oameni destepti care-au avut mereu rabdare sa-mi explice.

1 răspuns:
| dyenutzadyana a răspuns:

Nu inteleg dc nu i-ai trimis un msg melanieitongue