| anonim_4396 a întrebat:

Pentru toti cei care au hamster sau vor sa aiba! Voi cum va ingrijiti micul prieten/cum o sa-l ingrijiti, daca nu aveti inca un hamster. Papa! Pwp! :*

2 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Poi am avut o pereche si, mi-a facut 3 pui.happy f. dragalasi.
In primul rand ai trebuiesc o rotitza sa se dea pe ia cea de plastic e mai recomandata decat cea de fier, un loc mai spatios, rumegus destul de mult sa poate sa se bage in el.
Dar daca ati iei unul mare traieste intre 3.5-5 ani si cel pitic intre 2.5-3 ani. eu am pitici sunt foarte draguti:X.
Si sa nu ai lasi in frig ca pot muri destul de repede.

| Tanathos a răspuns:

Eu am un hamster pitic din ianuarie(nu e al meu, e al fratelui meu mai mic, numai ca el nu prea se ocupa). Cum a zis si klaw95, ii trebuie o rotita, pentru ca hamsterii sunt foarte activi pe timp de noapte, si ar innebuni intr-o cusca. De ex al meu se crede in Prison Break, ii place sa evadeze si sa exploreze(intr-o seara m-am intalnit cu el cand ma duceam la baie).

Trebuie sa ai grija de curatenia din cusca, pentru ca se poate imbolnavi repede de la talas murdar sau resturi de mancare vechi.
In rest, joaca-te cu el cat mai des si i-ai eventual o sfera din aia de plastic, sa vezi ce fain e cand ii dai drumu prin casawinking