| Bendes a întrebat:

Pentru voi un animal cu pedigree valoareaza mai mult de cat unul fara pedigree?

11 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna Bendes,
Asta depinde de fiecare stapan daca vrea sa dovedeasca cand merge la diferite concursuri ca detine un caine pedigree.
Pentru mine nu conteaza si nici nu cred ca ar trebui sa conteze daca nu vrei sa faci ceva anume.
Pa, pa

| Șttefania a răspuns:

Nu

| elena a răspuns:

Vrei parerea mea sincera, dar sincera...niciodata nu vei avea mai mare dragoste, loialitate si respect, decat din partea unui caine, care nu are pedigree. Eu am unul, de fapt este o catelusa, care sta la usa apartamentului, de peste 14 ani, pe un fotoliu mare, iar noaptea, cand este frig/ in casa, nu pot sa-ti spun cat de devotata imi este, fac afirmatia asta, pentru ca am cu cine sa fac o comparatie. Mai am un caine, un/o cocker, o zapacita mofturoasa si neascultatoare, iar cand ies la plimbare cu ea, cea de la usa, iese inaintea ei si verifica, daca sunt caini prin preajma si latra dand de veste ca drumul este liber. Sa mai stii, ca avem de invatat foarte multe de la aceste animale... oare nu le jignesc, daca le numesc asa?

| mgtow a răspuns:

Atat timp cat are mancare pentru el din categoria lui e bine nu neaparat sa fie pedigree.

| Minks a răspuns:

Skill: Cand a zis pedigree se referea la puritatea parintilor (pur sange is cei cu pedigree, nascuti din parintii cu pedigree).

| IIIx333III a răspuns:

Un animal este un animal. Normal ca este altceva, dar mie una imi plac mai mult animalele cu pedigree putin. Adica corciturile. Cel mai bine este sa ai un animal de rasa, care are mama sau tata un animal fara pedigree. E mult mai sanatos animalul asa, si te iubeste la fel de mult si fara, si cu pedigree.

| sKilL a răspuns:

Un caine crescut cu pedigree e mult mai sanatos decat unul crescut cu vreo firma fantoma de alimente pentru caini. desigur, un caine crescut cu mancare gatita, e destul de sanatos!

| Andreea_2988 a răspuns:

Valoreaza mult mai mult!

| alysar a răspuns:

Nu.Eu am catel si nu m-a interesat cand l-am luat daca are pedigree sau nu.Singurul lucru care m-a interesat a fost sa fie sanatos.Asta e snobism.Un animalut e un sufletel nu un act, o bucata de hartie.Actul acela conteaza doar in expozitii si nici in alea nu sunt asa sigura.

Răspuns utilizator avertizat
| мίяωηα a răspuns:

Nu valoreaza mai mult.amandoi sunt aproape la fel...cu sau fara