| avatar1 a întrebat:

Pestele meu a nascut puii vii si are vreo 200 si nu stiu
ce sa fac. ajutati-ma dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Barbie331 a răspuns:

Pai si epstisorii mei au nascut pui, care sunt la toata familia de fapt.
Intai, primul pas este sa pui puii in alt acvariu pentru ca ii mananca cei mai mari.
Dupa aceea, trebuie sa le dai mancare faramitata, adica la cei mari le dai asa bobite mari(mici de fapt, dar te prinzi ce vrau sa spun), iar celor mci nu le-o dai asa pentru ca nu o pot inghiti. le-o faramitezi asa in manuta, da?
A treia parte este ca, atunci, cand sunt mari sa nu iidai pentru ca sunt foarte frumosi si nu merita, da? Dar daca vrei sa faci un banut, cine te opreste? Daca vrei sa ii dai, cel mai frumos ar fi sa ii donezi, da? Ceeea ce vreau eu sa iti zic este ca cine stie cand vor muri si vei plange ca nu vei mai avea?
Nu da, dar daca dai, fetita cu baiat, asa putin de tot cu banutii, fiindaca cel mai mare pret la pesti posibil este 10 lei. Bineinteles, la cei mai mici, eu cu tati cu mami su cu surioara mea cand am fost sa ii luam de la piata am vazut unul mare(tot de acvariu) la parca vreo 4 milioane si eu nu glumesc acum, sa stii!
Imi dai m fundita, plaz?
?

5 răspunsuri:
| Sconcsiş a răspuns:

Vinde-i la kilogram

| virusalbviolet a răspuns:

Prajestei

| xXGumiTsAXx a răspuns:

Organizeaza un stand cu jocuri intr'un parc si premiul sa fie un pestisor, il pui in punguta cu apa si il dai, da'i unui magazin de animale sa ii vanda, sau cauta pe internet doritori de pestisori si da-i de exemplu 50 lei/ pestisorul. Mai faci si tu un banbig grin laughing
Succes! kiss

| snak115 a răspuns:

Cred ca ai guppy...astia iti fac pui vii; vezi cum se comporta pestoaica cu ei si daca nu le face nimic lasa-i acolo. Daca apare vreo problema pune pestoaica in altceva si lasa puii singuri pana mai cresc putin

| snak115 a răspuns:

Si app, peste vreo saptamana o sa mai ramai cu 10 ca nu are cum sa-ti traiasca toti