| Decebalul a întrebat:

Pestii beta sunt carnivori?

6 răspunsuri:
| ivy a răspuns:

Mancarea pe care le-o dai, este facuta din alge si peste... deci da e carnivor, daca te referi ca ataca alti pesti sau isi mananca rudelelaughing... Posibil, aproape toti pestii fac asa, inclusiv Guppy! happy

| xBya a răspuns:

Daaa, sa nu iti bagi degetul (ori altceva) in spatiul lui de libera miscare ca s`ar putea sa ramai fara.
C`mon, e un peste de acvariu...

| DragonyBlueStar a răspuns:

Pestele beta e carnivor mananca numai hrana vie niste pesti mai mici uite aici un site despre ce mananca http://forum.cs.tuiasi.ro/lofiversion/index.php/t128909.html

| AlliCeAntrax1 a răspuns:

Da, pestii mai mari mananca pestii mai mici sau pestii slabiti

| c11 a răspuns:

Da, insa poti sa-l hranesti si cu hrna uscata normala, atata timp cat ii dai destule mese pe zi.

| c11 a răspuns:

Da, dar il poti hrani si cu hrana obisnuita pentru pesti, atata timp ce-i dai detule mese pe zi.