| anonim_4396 a întrebat:

Pestii mananca cirese?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Buna!
Colegii vad ca nu stiu insa pestii mananca cirese, fructe si seminte, dar nu toate speciile.In america de sud traieste Pacu (tambaqui) este un peste exclusiv vegetarian, hranindu-se cu nuci cazute in apa.La noi in tara singurul pese care mananca cirese, corcoduse si struguri este cleanul.Un peste des intalnit mai peste tot de 30-40 cm lungime cu comportament de rapitor ruda cu avatul, consuma si pesti sau broaste si fructe.
Te salut,
Adrian!

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu

| PedoBarbie a răspuns:

Nu. Doar în Narnia.

| RobertMoon a răspuns:

Nu mănâncă cireșelaughing

| Ch0co a răspuns:

Nu. Nu o fac laughing

| hamsterita29 a răspuns:

Normal ca nu laughing in natura nu cred ca gasesc cirese ca sa manance.

| Evușca a răspuns:

Nu mananca asa ceva.