| Bucur_Anca_1967 a întrebat:

Pisica mea a cazut sa batut cu un motanel am dus o la doctor ii pune perfuzi de trei zile si injecti dar nu mananca si nu bea apa nu stiu ce sa i fac

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci, perfuziile sunt mancarea ei momentan si banuiesc ca o doare de aceea nu manaca. Dar de ce nu intrebi medicul veterinar? el e in masura sa iti spuna daca poti sa ii faci ceva ca sa manance sau momentan are nevoie doar de perfuzii ( nu conosc in ce consta tratamentul sau in ce consta leziuniile pe care le are pisica ta, ca sa stiu de ce nu manaca, medicul veterinar le cunoaste, deci el este in masura sa iti spuna).

| Zebra2001 a răspuns:

Sa o ingropi laughing)

| Kriss96 a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci. E in mainile veterinarului. De unde mentalitatea asta cu "ce sa-i fac"? Ai facut facultatea de medicina veterinara?
E posibil sa nu-i fie foame si sete de la perfuzii. Alea hidrateaza. Probabil nu ai fost niciodata pe perfuzii si nu sti cum e. Ar fi bine sa-l intrebi pe veterinar cu ce e perfuzia. Trebuie sa fie si ceva hranitor acolo. Si orice nelamurire ai avea intreaba cu tupeu! Ca de aia ai dus-o la veterinar! Nu mai sta sa cauti raspunsuri pe net. Suna la veterinar si zi ca nu mananca si nu bea nimic. Vezi ce raspuns iti da. Nu o sa-ti dea nimeni raspuns de specialitate aici.