| Adelin9798 a întrebat:

Pisica mea a fost atacata de un animal si a fost mușcata de limbă iar acum vârful limbii se mai tine decât dintr-o parte. Pisica nu mai mănâncă. ce as putea sa fac. In orașul meu nu exista veterinar care sa facă operații sau ceva de gen. Va rog sa ma ajutați.

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Du-o la cel mai apropiat veterinar nu o lasa sa se infecteze sau sa moara de foame.

| anonimg a răspuns:

Trateaz-o ca și când ar fi copilul tău. Mergi cu ea in orașul apropiat.

| horia2012 a răspuns:

Dar farmacie veterinara este? Daca e, du-te si intreaba acolo.

| Kriss96 a răspuns:

Trebuie sa poti ajunge cumva intr-un oras apropiat in care sa se poata face asa ceva. Altfel moare de foame. Si e groaznic.

| xr0sioRx a răspuns:

Pai. ar trebui sa se "lipeasca" la loc, hraneste-o cu o seringa, pune lapte/supa/apa in ea ca sa nu moara de foame, cel mai probabil, a vrut sa manance un gandac cu clesti.

| Treat10 a răspuns:

Cauta cel mai apropiat veterinar, nu e de gluma. poate muri de foame daca nu e tratata, pana o duceti, datii sa manance cu seringa