| ralucaralu a întrebat:

Pisica mea a fost muscata de caine si s-a refacut, dar vad ca are o rana gabena si urata. Imi e frica sa nu se infecteze sau ceva.Veterinar nu avem in oras. Cu ce sa o dau sa nu se infecteze?

8 răspunsuri:
| Flory200 a răspuns:

Pai bandazeazo si pune-i gheata pe rana...Mergi la cel mai apropiat veterinar si...big grin
Iti da el ceva pentru pisica tahappybig grin

| haiZI a răspuns:

Pisicile se vindeca foarte bine, deci nu-ti face griji, tine-o la o temperatura confortabila si ii poti presara antibiotice in mancare, lapte sa nu se infecteze rana. poti lua de la farmacie pentru oameni si ii dai zumatate de doza sau animale daca e prin zona.

| CristiCryssu a răspuns:

Nu prea ai cu ce, pune niste gheata si mergi de urgenta la cel mai apropiat veterinar.

| milezpinkangel a răspuns:

Pai nu stiu exact...ai putea sa te duci la o farmacie veterinara sau sa ii intrebi pe parinti, rude, vecini sau pe cineva care stii ca se pricepe.ai putea sa o dai cu nidoflor, cu spirt sau cu unguent de galbenele.bafta.Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti so o dai cu alifie am auzit ca e cea mai buna succes! funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la farmecie si ia niste alifie de oricare fel si pui pe rana! sper ca te am ajutat! funda?

| CocoLino_3056 a răspuns:

Incearca rivanol...la fel am patt si cu motanelu' meusad

| marius64 a răspuns:

Exista un unguent cu nitrat de argint sau,,, un antibiotic care se baga pe ugerul vacii miine ma duc la veterinar si o sa intreb cum se numeste...important este ca rana sa fie inchisa pisicuta mea este curata dar nu se mai inchide pielea dupa ce o coase..este prea intinsa