| Yurisa a întrebat:

Pisica mea a stat lângă un buchet de crini (primit de la cineva de la mine din familie), nu a mâncat nici din flori nici din frunze și nu sunt sigură dacă a ingerat polen (nu am văzut/mirosit polen la nasul ei). Știu că planta și florile crinului sunt extrem toxice pentru pisici și voiam să întreb cam în cât timp să îmi fac griji și după ce ar trebui să mă uit? Deocamdată are apetitul ridicat, dar simptomele știu că pot apărea și peste câteva ore.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai fi asa paranoica nu are nimic pisica, ele au 7 vieti sunt obisnuite, pisicile maidaneze care traiesc pe strada cum supravietuiesc? Si brusc astea tinute in casa sunt sensibile, pe dracu, sunt exact acelasi tip nu pățeste nimic ca doar nu a mincat din acei crini si chiar daca minca din ei nu au otrava pe ei, deja esti exagerata cu grijile astea ne fondate.

| ioana748 a răspuns:

Nu cred ca este cazul sa iti faci probleme.