| Fildy6543 a întrebat:

Pisica mea de mică avea probleme cu tusea și mai avea şi mucus câteodată dar era vioaie energică și nu m-am îngrijorat, acum a avut o perioadă de 4 zile când o lipsit de acasă, azi s-o întors o venit toată lăcrimata, plină de mucus, salivează mult de culoare rozacee, respirație urat mirositoare, nu mănâncă, lapte nu bea, doar bea apă, pare că are probleme cu echilibrul, stă în picioare, dar are reflexe slabe nu răspunde când o strig, am încercat sa-i dau și busuioc care înainte era înnebunită după el acum doar îl mirosea. A mai trecut cineva prin asta?

4 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Synulox si Asocilin la ochi.

| Ka0ru a răspuns:

Ce naiba tot astepti? Moare pisica de vreo infectie, du-o la veterinar!

| Whitte a răspuns:

Noi nu am trecut prin astea. Dar veterinarul stie. Cu toate simptomele alea trebuie sa o vada rapid.

| alexxserb a răspuns:

Duci pisica la veterinar cât mai curând posibil. Simptomele pe care le descrii—tuse persistentă, mucus, salivare rozacee, respirație urât mirositoare, lipsa apetitului și probleme cu echilibrul—pot indica probleme grave de sănătate, cum ar fi infecții, boli respiratorii sau alte afecțiuni. Numai un veterinar poate diagnostica corect și poate recomanda tratamentul adecvat.