| cosminboy12 a întrebat:

Pisica mea vomita in fiecare zi de ce vomita iarba si cu putin alb?

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

De obicei,cainii sau pisicile mananca iarba fiindca au o problema la stomac,iar iarba le provoaca sa vomite. Eu zic sa ai grija la alimentatie. Daca ii dai bobite din supermarket(whiskas,darling,friskies si ce mai e) ar fi bine sa le schimbi fiindca aia nu e o hrana premium sau superpremium,nu sunt bune. Mergi la pet-shop si cumparai bobite de la royal canin,advance,hill's(astea sunt superpremium,cele mai bune,dar sunt si mai scumpe) sau biomill (hrana premium buna din punct de vedere calitate/pret),daca ii dai conserve la fel i-ai de la firmele de mai sus. Daca ii dai carne de porc sau grasime,elimin-o din alimentatie. Poti sa-i dai peste(la conserva,fara oase), piept de pui, carne curcan, carne vita.
Deparazitarea interna e facuta? Daca nu, mergi la vet sa-ti dea pastiluta.

| HighFlyer a răspuns:

Pisicile nu sunt erbivore, nu o mai lasa sa manance iarba.

| Monica1990 a răspuns:

Trebuie sa fete. Sau a mancat ceva stricat si iarba a mancat-o pentru. ca ii era rau (animalele manaca iarba cand nu se simt bine ) big grin

| Ionescu_Florin_1989 a răspuns:

Trebuie sa fete sau a mancat stricat.
daca e unpik mai grasa si merge greu e clar ca trebuie sa fete

| RaduGhita a răspuns:

Ar trebui sa-ti duci pisica la un veterinar, acesta stie cel mai bine ce tratament are nevoie sau care este cauza.