| yoomx a întrebat:

Pot avea o soparla de camp ca si animal de companie? Daca da, de cati litri trebuie sa fie terariul?

Răspuns Câştigător
| DenisH a răspuns:

Yommx nu baga in seama pe unii oameni care nu apreciaza acest hobby de reptile.Eu ador reptilele eu am avut o iguana verde dar dupa 1 an a murit de o boala foarte rara, si acum am gecko leopard care este foarte foarte cuminte si ma inteleg de minune cu el.Si eu am inceput cu soparle verzi de pe camp cu care ma jucam si le indrageam enorm,si ei daca vrei sa o tii in casa ii trebuie hrana, apa, bec uv, caldura minim 25-26 grade celsius, bec uv trebuie ca sa isi mentina coloritul acela frumos.Un terariu nu prea mare ii trebuie ei cam de 40 lungime 20 latime si vreo 30 inaltime. Poti incepe direct cu un gecko leopard daca vrei, Daca mai astepti in vara de 2012 imi cumpar o femela pentru geckoul meu si daca scot ceva pui iti pot da unul gratis pentru ca o soparla costa cam cea mai ieftina 50 lei. Multa bafta daca mai vrei ceva detalii ma cauti la newstile_denis.

2 răspunsuri:
| VeVeRiTeL a răspuns:

Poti avea da sa o ti in ceva de vreo 10 cam asa

| bilinciuc a răspuns (pentru VeVeRiTeL):

DenisH doar vezi ca trebuie sa ai 2 femele si un mascul altfel se ceontanesc