| Sala a întrebat:

Pot spala pisica cu sampon jonsons baby?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar pisica trebuie sa fie spalata doar daca are purici sau este foarte murdara si nu poate sa fie curatata local doar cu apa.

Sunt sensibile, pot raci daca le speli si n-ai grija sa stea la caldura mai multe zile.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce nu? E un sampon care curata. Doar s-o clatesti bine sa nu ramana pe ea.

| EkToR a răspuns:

Normal nu pisicile au un sampon special de ex poate sa o irite la piele sau cine stie ce mai poate dar am un pr care a spalat pisica cu un sampon la 5 lei si ii stralucea blana de ziceai ca e pisica de concurs deci...
Dar sfatul meu e sa cumperi un sampon special costa in jur de 15-25ron si e mai bine adica ai siguranta ce nu va pati nimic.

| Sala explică:

Salotanul multumesc mult.Mai raspunde, la urmatoarea iti dau funda

| punpariucutine a răspuns:

In nici un caz, animalele TREBUIE spalate cu sampon specific rasei, si mai ales sa fie sampon deparazitar, pentru ca altfel iti oate face matreata si paduchi