| Snowa a întrebat:

Pot tine o tarantula Brachypelma smithi in aceeasi camera cu veveriță mea siberiana? Tarantula va sta in terariu sau.
Mulțumesc. (Am editat întrebarea)

8 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Prin "camera" intelegi terariu, sau tarantula asta se plimba libera prin camera ta, unde mai sunt si un gecko si o veverita?
Daca tarantula ar fi intr-un terariu, nu ar fi o problema. Altfel poate gecko vrea sa o inhate, poate chiar si veverita?

| Snowa explică:

Tarantula sta in terariu, dar ea a stat in alta camera in care vreau sa stea leopardul si ma gândeam sa îmi mut tarantula cu veverița (veverița e libera prin cameră, e camera ei).

| Sharpey1234 a răspuns:

La noi in tara nu e cumva ilegal sa tii un leopard?

| minrest a răspuns (pentru Sharpey1234):

Leopardul ala e o soparla de 5 cm.

| Snowa explică (pentru Sharpey1234):

Din cate stiu nu, dar daca este atunci renunț la idee.

| Icpet a răspuns (pentru Snowa):

Nu este deloc ilegal. Ce ar mai fi... In Romania este legal sa tii caimani, varani si serpi veninosi. Daca vrei un leopard gecko, iti pot da un nr. de tel al cuiva daca vrei mesaj.

| Sharpey1234 a răspuns (pentru Icpet):

Aha...bine eu de fapt nu am stiut ca e o soparla.Ma gandeam la pui de leopard...aia salbaticilaughing

| Snowa explică (pentru Icpet):

Nu, mulțumesc. Încă nu am terariul pregătit.