| Arsenic a întrebat:

Putin ajutor va rog! Am 2 papagali ( perusi) fetita si baiat, au facut pui si au acum 4, puisorii au ochii deschisi dar nu complet... iar cei 2 parinti s-au batut aseara pana le-a dat sange, fetita e usor ranita la cap iar baiatul la cioc. I-am despartit, iar acum puii ciripesc de zor, mi-e teama sa nu se bata din nou daca le dam drumul sa stea iar impreuna... ce sa fac? Ca baiatul impreuna cu fetita hraneau puii. Acum poate sa-i hraneasca singura? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AndreiRevine a răspuns:

Poate, dar nu este usor, mai bine i-ai pune pe parinti separat pana se vor impaca, pana atunci ii va hrani femela, apoi ii muti in accelasi loc!

1 răspuns:
| sanda_9766 a răspuns:

Pai ea e mama de ce nu cred ca poate sa-i hraneasca